وبسایت هایی که در هر ثانیه بیشتر از یک میلیون تومان درآمد دارند

در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ساعت ۰:۰:۰
عباسعلی خالصی

امروزه دنیای وب شاهد حضور وبسایت‌های قدرتمندی است که قادرند در هر ثانیه 1هزاردلار کسب درآمد کنند. در ادامه فهرستی از پردرآمدترین سایت‌های جهان و ایران آورده شده‌است هرچند که نوع کسب درآمد سایت‌های ایرانی با سایر وب سایت‌های جهان بسیار متفاوت است.

Amazon.Com
در آمد سایت آمازون به میزان 34 میلیارد دلار است. این سایت معروف در هر ثانیه 1هزاردلار درآمد کسب می‌کند. تاریخ تاسیس این سایت به سال 1994 بر می‌گردد و در حال حاضر 33هزار و 700 نفر کارمند دارد. سایت آمازون بزرگترین سایت خرده‌فروشی جهان است که در صدر فهرست پردرآمدترین سایت‌های جهان قرار گرفته است. درآمد سایت آمازون تنها از محل خرده فروشی نیست بلکه آمازون چند سایت پربازدید دیگر مثل الکسا و زاپوس را در زیرمجموعه خود دارد.

Google.Com
به جرات می‌توان گفت که اینترنت بدون گوگل صفایی ندارد. گوگل در سال 1996 به عنوان یک پروژه تحقیقاتی توسط لری پیج و سرجی برین کار خود را آغاز کرد.این دونفر دانشجوی دانشگاه استنفورد آمریکا بودند. درآمد این سایت در سال 2010 ،29میلیارد دلار بوده است.در واقع این سایت در هر ثانیه به میزان 929 دلار درآمد کسب می کند. گوگل سایتی صاحب سبک است.این موضوع را می توان بعد از راه اندازی گوگل پلاس توسط گوگل متوجه شد.

Ebay.Com
سایت ای.بای در سال 1995 توسط یک ایرانی راه اندازی شد. سایت ای.بای بهترین فروشگاه آنلاین است که شما می تونید با مشتریان خود بر سر قیمت چانه زده و اجناس خود را به معرض فروش بگذارید. در مدت 13 سال گذشته مدیر سایت ای.بای توانسته است 35 شرکت دیگر را از جمله 6 فروشگاه آنلاین در هند،کره جنوبی،فرانسه و سوئد راه اندازی کند. طبق آخرین آمار درآمد این وبسایت که مدیری ایرانی دارد، 9میلیارد و 156هزار دلار است،درحقیقت این وب سایت در هر ثانیه به اندازه 290 دلار به میزان درآمد خود می‌افزاید.

Yahoo.com
سایت یاهو از سایت‌های پردرامد جهان است.درآمد این سایت با این که 2 سال از گوگل قدیمی‌تر است،از درآمد گوگل کمتر است.درآمد این سایت 6 میلیارد و 324 میلیون دلار در سال است. به عبارتی دیگر این سایت در هرثانیه 200دلار درآمد کسب می کند.


Alibaba.com
سایت علی‌بابا بر خلاف اسم فارسی که دارد یک سایت خارجی است که وابسته به شرکت Alibaba.com واقع در هنگ کنگ است اما سرور آن در آمریکا قرار دارد.
 
این سایت با بیش از یک میلیون عضو یک مجموعه کامل از شرکت‌ها و محصولات آنها را در بردارد که قابلیت جستجو و تحقیق راجع به یک شرکت خاص و یا محصول خاص را به کاربران خود می‌دهد.فعالیت سایت علی بابا بیشتر بر تجارت بین کاربرانش متمرکز است. این سایت در حال حاضر 65 میلیون کاربر از 240 کشور جهان را دارد. درآمد این سایت از محل فعالیت هایش 5میلیارد و 558 میلیون دلار است.به طور کلی هرچه میزان بازدید کنندگان یک سایت بیشتر باشد هزینه تبلیغات در آن نیز گرانتر است. به طور مثال قیمت تبلیغات در خبرگزاری خبرآنلاین از 200هزار تومان شروع می‌شود و گاهی تا 2 میلیون و 800هزار تومان نیز می‌رسد یا در خبرگزاری تابناک پر بازدیدترین سایت خبری ایران حداقل 250هزار تومان و حداکثر 6 میلیون و 800 هزار تومان است.
 
اما با این حال قیمت تبلیغات در سایت بلاگفا، اولین سایت پربازدید داخل ایران ، حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 1میلیون و 500 هزار تومان است.قیمت ها در سایت میهن بلاگ نیز از 250هزار تومان شروع و به 1 میلیون و 800 هزار تومان ختم می شود. در این میان تعرفه تبلیغات در سایت خبری تحلیلی عصر ایران از همه جالبتر است.قیمت تبلیغات دراین وب سایت خبری تحلیلی عصر ایران از 1میلیون تومان آغاز شدن و تا 4 میلیون و 500 هزار تومان می رسد.شاید بتوان گفت این سایت از لحاظ حداقل قیمت گران‌ترین سایت خبرایرانی باشد. البته در کنار این سایت خبر، سایت خبری ورزشی، ورزش 3 نیز جزء سایت‌هایی است که از محل تبلیغاتش بیشترین درآمد را کسب می‌کند. تعرفه تبلیغات دراین وبسایت حداقل 1 میلیون و پانصد هزار تومان و حداکثر 7میلیون تومان است. درواقع این وبسایت بیشترین تعرفه تبلیغات را در میان سایت های ایرانی دارد.

منبع :  ای تی نیوز